Home staging...?

Home staging – po co mi to?

Home staging, czyli jak zmienić chatę nie do poznania i… po co?

Wyobraź sobie taką oto sytuację: chcesz sprzedać dom lub wynająć komuś mieszkanie. Przygotowujesz ofertę, ustalasz rozsądną cenę, wystawiasz ogłoszenie. Mija miesiąc, przychodzi raptem jedna, niezbyt konkretna oferta. Po pół roku zgłasza się dwóch kolejnych klientów, ale nie są zadowoleni z Twoich warunków. Za mieszkanie nadal płacisz czynsz, tracisz pieniądze i nerwy…

Tymczasem pewien znajomy z naprzeciwka, właściciel „gorszego” mieszkania niż Twoje, mniejszego, ciemniejszego, z malutkim balkonem, znajduje nabywcę już po kilku dniach. „Jego oferta jest o wiele mniej korzystna niż moja!” – myślisz. I prawie masz rację.

Home staging – po co mi to?

Tajemnica sąsiada polega na tym, że potrafił on sprzedać produkt w najlepszy możliwy sposób. Umiejętnie przygotował mieszkanie do sprzedaży, „opakował je”. Tak, produkt. Ponieważ mieszkanie lub dom to z marketingowego punktu widzenia taki sam produkt, jak spodnie czy samochód. Czy kiedy sprzedajesz samochód, nie „odpucujesz” go do połysku? Nie postarasz się usunąć lub naprawić niedoskonałości? Dlaczego więc nie zrobić czegoś podobnego z mieszkaniem?

Tym właśnie zajmuje się Nova Chata – przygotowujemy nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Zdziwiłbyś się, jak niewiele czasem potrzeba, aby Twój dom zmienił się nie do poznania. Drobny detal, pomalowanie pokoju we właściwy kolor albo zwykłe przestawienie mebli. My „z zewnątrz” widzimy to lepiej od Ciebie. Przekonaj się, a będziesz przebierał w ofertach – sprzedasz lub wynajmiesz o wiele drożej.

Zaniedbania podczas sprzedaży/ wynajmu nieruchomości

Dlaczego sprzedając mieszkanie, ludzie rzadko próbują doprowadzić je do jak najlepszego stanu? Jest kilka powodów. Utarło się bowiem, że: „na mieszkanie prędzej czy później znajdzie się kupiec”, „klient i tak będzie chciał urządzić remont po swojemu”, a w ostateczności „obniży się cenę i wreszcie się sprzeda”. Takie myślenie to błąd! Dlaczego?

  • Po pierwsze: rynek mieszkaniowy jest wymagający. W czasach kryzysu sprzedaż nieruchomości w dobrej cenie nie jest prostą sprawą. Badania pokazują, że mieszkania w ostatnim czasie wcale nie sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Przeciwnie – ofert mieszkaniowych jest na rynku zatrzęsienie, a wymagający klienci zwracają uwagę na każdy szczegół. Nie dawaj im żadnego pretekstu, aby zrezygnowali z Twojej oferty!
  • Po drugie: nigdy nie dostaniesz drugiej szansy, aby zrobić pierwsze wrażenie. Przykład? Klient szuka mieszkania w Twojej dzielnicy. Oferty są dwie, mieszkania mają identyczny metraż. Jedno z mieszkań jest do remontu, dlatego kosztuje trochę mniej; drugie jest czyściutkie, przytulne i zadbane, choć jego standardy wcale nie są dużo wyższe od konkurenta. Mimo wyższej ceny klient w 3/4 przypadków wybierze drugą opcję. Wniosek? Pierwsze wrażenie jest bezcenne. Także w przypadku mieszkań.
  • Po trzecie: home staging nie zabierze Ci wiele czasu. To my zajmujemy się wszystkim od A do Z, jesteśmy profesjonalistkami. Doradzamy właścicielom, jak niewielkim kosztem i kilkoma prostymi „sztuczkami” uczynić nieruchomość atrakcyjniejszą. W krótkim czasie sprawimy, że Twoje „cztery kąty” staną się miejscem przytulnym, w którym będzie chciał zamieszkać każdy.
  • Po czwarte i najważniejsze: to Ci się po prostu opłaca! Inwestując w nasze usługi, wartość Twojego mieszkania/domu wzrasta. Jeśli zainwestujesz w nas, te pieniądze szybko do Ciebie powrócą, i to z nawiązką. Rachunek jest prosty: płacisz niewiele, by sprzedać o wiele drożej. To naprawdę działa!

NOVA CHATA
NOWA JAKOŚĆ, NOWE MOŻLIWOŚCI

  • 19
  • 22a